FM97.5 / LIVE

მედალოსანი მოსწავლეები სამცხე–ჯავახეთიდან

მთავარისიახლე, საზოგადოება, განათლება 09.08.2016
2015–2016 სასწავლო წლის სრული ზოგადი განათლების ოქროსა და ვერცხლის მედალოსანი მოსწავლეების სია დამტკიცდა. სამცხე–ჯავახეთიდან ამ სიაში 30 ოქროს და ამდენივე ვერცხლის მედალოსანი მოსწავლეა. სამინისტროს ინფორმაციით, სიას სხვა მოსწავლეებიც დაემატებიან.

მედალოსანი მოსწავლეები სამცხე–ჯავახეთიდან

ოქროს მედალოსანი მოსწავლეები


ადიგენის მუნიციპალიტეტი

1. თამარ ათოშვილი – დაბა ადიგენის საჯარო სკოლა;
2. თინათინ კირთაძე – დაბა ადიგენის საჯარო სკოლა;
3. მარიამ ნათელაშვილი – დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლა;
4. მადონა ხანოიანცი – დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლა'
5. ნინო ვასაძე – სოფელ მოხეს საჯარო სკოლა;


ახალქალაქის მუნიციპალიტეტი

1. ნოდარ მელქონიანი – ახალქალაქის მეორე საჯარო სკოლა;
2. სუსანნა ხრიკიანი – ახალქალაქის მეორე საჯარო სკოლა;

ახალციხის მუნიციპალიტეტი

1. არჩილ გელაშვილი – ახალციხის მეხუთე საჯარო სკოლა;
2. ნატო ზედგინიძე – ახალციხის მეხუთე საჯარო სკოლა;
3. თინათინ ნებაძე – ახალციხის მეხუთე საჯარო სკოლა;
4. თინათინ ხითარიშვილი – ქალაქ ვალეს მეორე საჯარო სკოლა;
5. თამარ ნებაძე – ახალციხის პირველი საჯარო სკოლა;

ბორჯომის მუნიციპალიტეტი
6. გიორგი გოგოლაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
7. მარიამ ტყემალაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
8. მარიამ ტაბატაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
9. სათენიკ ალექსანიანი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
10. სოფიკო მუმლაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
11. ანი ხუციშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
12. ელენე მაისურაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
13. გიორგი ბაბურიშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
14. სოფიო გელაშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
15. ანა ჩიტაშვილი – ბორჯომის მეოთხე საჯარო სკოლა;
16. ანა ტუღუში – ბორჯომის მეოთხე საჯარო სკოლა.

ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტი

1. ვიქტორ ოვსეპიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ეშტიის მეორე საჯარო სკოლა;
2. გევორქ მარკოსინ – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ გორელოვკის მეორე საჯარო სკოლა;
3. ედვარტ შაიბეკიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორლოვკის საჯარო სკოლა;
4. ართურ პაილევანიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორლოვკის საჯარო სკოლა;
5. წოვინარ ჰახვერდიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ განძის მეორე საჯარო სკოლა;
6. ლაურა სანამიან – ქალაქ ნინოწმინდის მეოთხე საჯარო სკოლა;
7. ჰაიკანუშ პოღოსიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ განძის პირველი საჯარო სკოლა;
8. მანუშაკ ვარტანინ – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ პატარა გონდრიოს საჯარო სკოლა.


ვერცხლის მედალოსანი მოსწავლეები


ადიგენის მუნიციპალიტეტი

1. თამარ ფეიქრიშვილი – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ არლის საჯარო სკოლა;
2. ნათია ბალახაშვილი – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ უდის პირველი საჯარო სკოლა;
3. თათია თათენშვილი – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ უდის პირველი საჯარო სკოლა;
4. ქეთევან მერაბიშვილი – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ უდის პირველი საჯარო სკოლა;
5. თამარ ობოლაშვილი – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ უდის პირველი საჯარო სკოლა;
6. ნათია ვაშაყმაძე – ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ მოხეს საჯარო სკოლა;

ასპინძის მუნიციპალიტეტი

1. ნინო გრიგორიან – დაბა ასპინძის საჯარო სკოლა;
2. გიორგი დარბინიან – დაბა ასპინძის საჯარო სკოლა;
3. მარიამ თედორაძე – დაბა ასპინძის საჯარო სკოლა;

ახალციხის მუნიციპალიტეტი

1. ბექა ამირანაშვილი – ვალეს მეორე საჯარო სკოლა;

ბორჯომის მუნიციპალიტეტი

1. მარიამ გოგოლაძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
2. ნინო გრიგალაშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
3. მარიამ ინასარიძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
4. თეა სამსონაშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
5. სოფიკო ლანჩავაშვილი – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
6. ნინო კურტანიძე – ბორჯომის მესამე საჯარო სკოლა;
7. ნინო ჩუტკერაშვილი – ბორჯომის მეექვსე საჯარო სკოლა;
8. თათია ბლიაძე – ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყვიბისის საჯარო სკოლა;
9. ტიგრან ტონოიანი – ბორჯომის მუნიციპალიტეტის დაბა წაღვერის საჯარო სკოლა;
10. მარიამ ქოქოშვილი – დაბა ბაკურიანის საჯარო სკოლა;
11. მერაბ მეტრეველი – ივ. ჯავახიშვილის სახელობის ბორჯომის კერძო სკოლა;

ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტი
1. მკრტიჩ სარკისიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყულალისის საჯარო სკოლა;
2. ანაჰიტ ღაზარიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ გორელოვკი მეორე საჯარო სკოლა;
3. აშხენ კაკოსიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ სათხის საჯარო სკოლა;
4. ენოკ ჩოგანდარიან – ნინოწმინდის პირველი სკოლა;
5. მარიანე გრიგორიან – ნინოწმინდის პირველი სკოლა;
6. ნათია ნაკაიძე – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ სპასოვკის პირველი საჯარო სკოლა;
7. მურად ნაკაიძე – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ სპასოვკის პირველი საჯარო სკოლა;
8. ჰრეპსიმე ნალბანდიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ განძის პირველი საჯარო სკოლა;
9. რიტა კრმაჯიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ პატარა გონდრიოს საჯარო სკოლა;
10. ჯულეტტა ეზეკიან – ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯიგრაშენის საჯარო სკოლა;


19.02.2020 შრომატევადი და დაძლეული საქმე - მენტორის სტატუსის მქონე მასწავლებლები სამცხე-ჯავახეთიდან

13.02.2020 ჟვანიას სკოლამ ახალციხეში 'სახელმწიფო ენის სწავლების პროგრამის' კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გადასცა

10.02.2020 ესეების კონკურსში ახალციხელმა სტუდენტებმა გაიმარჯვეს

10.02.2020 ახალქალაქში, ბურნაშეთისა და ბარალეთის სკოლებში ბიბლიოთეკები მოეწყო

22.04.2014 ჯილეხისა და თურქულის ვაქცინაცია დაიწყო

08.04.2014 ასპინძის საავადმყოფოს ექიმებმა შპს „ადითს“ სასამართლო მოუგეს

05.04.2014 რა იცვლება სასწრაფო სამედიცინო დახმარებაში?

21.03.2014 საქართველოში ჰოსპიტალური საწოლების რაოდენობამ იკლო

21.02.2020 ‘ტაო’ გასვლითი მატჩისთვის ემზადება

20.02.2020 ‘ორნამენტები ქართულ მეჩეთებში’ - 25 თებერვალს კატალოგის პრეზენტაცია გაიმართება

20.02.2020 დაგვეხმარეთ მაუწყებლის გადარჩენაში – აჭარის ტელევიზიის ჟურნალისტები დიპლომატებს მიმართავენ

19.02.2020 ახალციხის სამუსიკო სკოლას რეაბილიტაციისთვის ამზადებენ

24.12.2013 ბორჯომში ახალ წელს ერთი დღით ადრე იზეიმებენ

27.11.2013 რეჟისორი ვახტანგ ბერიძე მესხეთის თეატრს მადლობას უხდის

25.10.2013 ახალციხეში ანსამბლ „სეუს“ კონცერტი მიმდინარეობს

24.10.2013 მესხეთის თეატრში "წვიმის გამყიდველს" წარმოადგენენ

15.02.2020 თისელის ამბებს გიყვებით [ფოტო]

14.02.2020 გორგული – გორებს შორის მოქცეული სოფლის ისტორია [ფოტო/ვიდეო]

21.01.2020 ქიქინეთი - ბუნების იმედად დარჩენილი სოფელი [ფოტო/ვიდეო]

17.12.2019 ლოკოკინებზე ‘მონადირეები' სოფელ აწყვიტიდან [ფოტო/ვიდეო]

მსგავს თემაზე

სამცხე–ჯავახეთის რომელ სკოლას არ ჰყავს პირველკლასელი
ადიგენში წარჩინებული მოსწავლეები მედლებით დაჯილდოვდნენ
FLEX - ის გაცვლით პროგრამაში მოსახვედრად სამცხე–ჯავახეთიდან 83 მოსწავლე იბრძვის
ზარზმაში საჯარო სკოლა გაიხსნა
ახალქალაქის საჯარო სკოლები დირექტორების ასარჩევად ემზადებიან
ნიკო კეცხოველის პრემიის მოსაპოვებლად სამცხე–ჯავახეთიდან 10 სკოლა იბრძვის
ახალციხის 8 სკოლაში 421 პირველკლასელი მივიდა